
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 20 |
| Packaging | Reel |
| Lead Free | Contains Lead |
| RoHS | Compliant |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 weeks ago) |
| Number of Channels | 7 |
| Propagation Delay | 14 ns |
| Data Rate | 34 Mbps |
| Channel Type | Unidirectional |
| Isolated Power | No |
| Pulse Width Distortion (PWD) | 2 ns |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago) |
| Mount | Surface Mount |
| Case/Package | SOIC |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Operating Supply Voltage | 3 V to 5.5 V |
Stock: 303
Distributors
pcbx
Unit Price$7.82147
Ext.Price$7.82147
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $7.82147 | $7.82147 |
| 10 | $6.14869 | $61.48690 |
| 25 | $5.73036 | $143.25900 |
| 50 | $5.56232 | $278.11600 |
| 100 | $5.39924 | $539.92400 |
| 300 | $5.19537 | $1558.61100 |
| 500 | $4.99920 | $2499.60000 |
| 1000 | $4.81048 | $4810.48000 |
